Ne všichni se smějí. Klíčový politik Evropy překvapil svým heslem do mobilu

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
19. 11. 2023 7:00
Polská společnost Niebezpiecznik zabývající se bezpečností informačních a komunikačních technologií upozornila na chování pravděpodobného příštího polského premiéra. Donald Tusk v přímém přenosu zasedání nového Sejmu prozradil svůj PIN k telefonu.
Tusk nechtěně prozradil PIN ke svému mobilu. Při objednání pizzy zase ukázal číslo platební karty. | Video: Aktuálně.cz/Twitter/Daniel Tilles, Aktuálně.cz/Facebook/Donald Tusk

Ze záběru je jasné, že k proniknutí do jeho mobilního zařízení by stačilo naťukat šestkrát číslici 5. Událost se stala na sociálních sítích hitem a ihned ji komentovaly zástupy účtů.

Tusk je takový centrista, že dokonce jako heslo používá 555555, napsal jeden z uživatelů.

Hele, to je číselná kombinace k mému kufru, "zlobil" se s notnou dávkou ironie jiný účet.

Ne všichni si ale dělali z Tuskova hesla legraci. Některé účty upozorňovaly na to, že pravděpodobný příští polský premiér by si měl dávat pozor na to, jak hlídá svá osobní data. Díky snadno prolomitelným heslům by se totiž vlivný politik mohl snadno stát terčem vyděračů.

Není to přitom poprvé, co se Tuskovi něco podobného stalo. Jen několik dní před "incidentem" v Sejmu Tuskův tým vložil na jeho facebookový profil video z restaurace ve Vratislavi, kde pro všechny objednával pizzu. Na záběru je vidět číslo jeho platební karty, kterou přikládal k terminálu.

Sestřih z polských voleb do Sejmu. (16. 10. 2023)

"Nikdy v životě jsem nebyl tak šťastný z druhého místa. Polsko vyhrálo. Vyhrála demokracie," uvedl Donald Tusk, šéf opoziční strany Občanská koalice. | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy