reklama
 
 

Teroristický útok na jihu Turecka. Výbuch bomby zabil chlapce, 17 lidí zranil

AKTUALIZOVÁNO 17. 2. 2017
Jednoho mrtvého a 17 zraněných si v pátek vyžádala exploze nastražené bomby ve vozidle v jihotureckém městě Viranşehir, které leží asi 50 kilometrů od hranice se Sýrií. Výbuch nastal u ubytovny pro soudce a prokurátory. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale způsob a místo jeho provedení naznačuje, že ho mohou mít na svědomí separatističtí Kurdové. "Žádný teroristický útok a žádná teroristická organizace nemůže oslabit boj Turecka proti terorismu," tweetoval turecký ministr spravedlnosti Bekir Bozdag.

Diyarbakir (Turecko) - Jednoho mrtvého a 17 zraněných si v pátek vyžádala exploze nastražené bomby ve vozidle ve městě Viranşehir na jihu Turecka, které leží asi 50 kilometrů od hranice se Sýrií. S odvoláním na úřední zdroje o tom informovala agentura Anadolu, podle níž je mrtvou obětí desetileté dítě. Podle původních informací se hovořilo o tříletém chlapci.

Výbuch nastal u ubytovny pro soudce a prokurátory. Na místě zasahovala policie, hasiči a záchranáři.

"Osmnáct zraněných občanů bylo převezeno do nemocnice. Mezi nimi desetileté dítě, které přišlo o život," informoval úřad guvernéra provincie Sanliurfa, kde k události došlo.

Guvernér provincie Güngör Azim Tuna řekl, že šlo o teroristický útok.

Vůz byl zaparkován ve večerních hodinách v blízkosti jedné z budov. Bomba byla odpálena na dálku.

"Žádný teroristický útok a žádná teroristická organizace nemůže oslabit boj Turecka proti terorismu," tweetoval turecký ministr spravedlnosti Bekir Bozdag. "Náš aktivní a odhodlaný boj proti terorismu bude pokračovat," dodal.

K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, ale způsob a místo jeho provedení naznačuje, že ho mohou mít na svědomí separatističtí Kurdové. Ti zpravidla útočí na představitele státní moci a nevyužívají sebevražedných útočníků.

autor: ČTK | 17. 2. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama