Ankara v popřevratových čistkách propustila dalších 4500 úředníků, učitelů i knihovníků

ČTK ČTK
8. 2. 2017 8:34
Turecká vláda propustila z práce dalších téměř 4500 státních úředníků, včetně učitelů, policistů, počítačových expertů či knihovníků. Vyplývá to z dekretu zveřejněného v úředním věstníku, o němž informovala agentura Reuters. Jde o další propouštění v rámci rozsáhlých čistek, které turecká vláda spustila po loňském pokusu části armády o převrat. Od poloviny července přišlo na základě vládního dekretu takto o práci již přes 125 tisíc lidí a na 40 tisíc osob bylo zatčeno. Vláda tyto čistky vysvětluje nutností vymýtit všechny podporovatele pokusu o puč.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy