Tři britští ministři podpoří odklad brexitu, pokud poslanci odmítnou dohodu

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 2. 2019 6:57
Tři ministři britské vlády v pátek naznačili, že by mohli podpořit odklad odchodu země z Evropské unie, pokud poslanci odmítnou plán premiérky Theresy Mayové pro novou dohodu s EU. Informovala o tom britská média.
Britští poslanci přijali návrh, který má zabránit brexitu bez dohody
Britští poslanci přijali návrh, který má zabránit brexitu bez dohody | Foto: Reuters

Ministr obchodu Greg Clark, ministryně práce Amber Ruddová a ministr spravedlnosti David Gauke dali ve společném prohlášení najevo, že se příští týden přidají na stranu rebelů, aby zabránili odchodu Británie z EU 29. března bez dohody.

Ministři poukázali na to, že času rychle ubývá a země stojí před rozhodnutím. Vyjádřili přitom naději, že v jednáních s unií dojde v příštích několika dnech k průlomu. To by umožnilo představit novou dohodu parlamentu.

Zároveň s tím prohlašují, že pokud poslanci dohodu bezprostředně neschválí, bylo by lepší odložit termín odchodu Británie z EU, než Evropskou unii opustit 29. března s třísknutím.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy