Transsexuálové budou smět vstoupit do americké armády, rozhodl Pentagon navzdory Trumpovi

ČTK ČTK
11. 12. 2017 20:03
Americký Pentagon navzdory odmítavému stanovisku prezidenta Donalda Trumpa dovolí osobám se změnou pohlaví sloužit v armádě. Rozhodnutí ministerstva obrany vstoupí v platnost 1. ledna, oznámil ve Washingtonu armádní mluvčí David Eastburn. Trump v srpnu podobnou praxi zakázal a vyzval Pentagon, aby se vypořádal s transgenderovými osobami, které už v armádě aktuálně slouží. Ministerskému rozhodnutí předcházely dva soudní procesy, v nichž federální soudci Trumpův zákaz zrušili. Americká vláda se odvolala a žádala, aby ministerstvo obrany Trumpův příkaz respektovalo do rozhodnutí soudu vyšší instance. Pentagon však oznámením žádost Bílého domu ignoroval.
Donald Trump.
Donald Trump. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 19 minutami

Sagan bude jezdit za francouzský tým

Trojnásobný mistr světa v silniční cyklistice Peter Sagan bude od příští sezony jezdit za stáj TotalEnergies, se kterou podepsal dvouletou smlouvu. O dohodě s jednatřicetiletý slovenským jezdcem informoval týmový web.

"Jsme obrovsky pyšní, že jsme Petera získali. Je bez pochyby nejpopulárnějším jezdcem na světě," uvedl manažer stáje Jean-René Bernaudeau. "Především jsem ho ale přivedli kvůli sportovním ambicím a spoléháme, že nám přinese vítězství," dodal.

Sagan do TotalEnergies zamíří po čtyřletém angažmá v německé stáji Bora-hansgrohe. Z ní spolu s ním do francouzského týmu přijdou také Polák Maciej Bodnar a Ital Daniel Oss.

Kromě světových titulů z let 2015 až 2017 Sagan získal sedmkrát zelený trikot pro nejlepšího spurtéra Tour de France. Letos bodovací soutěž ovládl poprvé i na Giru d'Italia.

Další zprávy