reklama
 
 

Tohle jsem si neobjednal, říká Josef při pohledu na Ježíška. Německý magazín šokoval vánoční obálkou

Aktualizováno 17. 12. 2017 17:46
Na obálce německého týdeníku Spiegel vyšel obrázek Josefa, Marie a Ježíška. Ten ale místo v jesličkách leží v rozbalené krabici s logem internetového obchodu Amazon.

Berlín - Nejnovější vydání německého týdeníku Der Spiegel má natolik kontroverzní obálku, že vyvolalo ohlas až v katolickém Polsku. Zobrazuje totiž svatou rodinu v nezvyklé podobě.

Josef a Marie na obrázku shlížejí na malého Ježíška, který ale namísto jesliček leží v papírové krabici s logem největšího internetového obchodu Amazon, poukazuje polský web Onet.pl.

Bubliny nad jejich hlavami naznačují dialog. "Tohle jsem si neobjednal," říká Josef, upírající pohled na zásilku. "Třeba to můžeme vyměnit," odpovídá Marie.

Poslední číslo týdeníku se věnuje tématu on-line nakupování a tomu, jak změnilo náš život i prožívání vánočních svátků.

Německý Spiegel je známý svými odvážnými obálkami. Letos v dubnu vyšel s ilustrací amerického prezidenta Donalda Trumpa na hlavní straně. Šéf Bílého domu držel v jedné ruce zakrvácený nůž a ve druhé hlavu Sochy svobody.

V červnu pak magazín zobrazil Trumpa jako letící kometu směrem k Zemi s titulkem "Konec světa".

V srpnu, kdy Spojenými státy otřásly pochody neonacistů, týdeník nasadil americkému prezidentovi na hlavu bílou masku Ku-klux-klanu a obrázek opatřil nápisem "Skutečná tvář Donalda Trumpa".

autor: Zahraničí | 13. 12. 2017 13:42

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama