Thajskou princeznu vyloučili z boje o post premiérky. Podle komise má být apolitická

Zahraničí Zahraničí
11. 2. 2019 13:05
Thajská princezna Ubolratana Radžakanjaová se nemůže v březnových parlamentních volbách ucházet o křeslo premiérky. Volební komise v pondělí oznámila, že sedmašedesátiletou princeznu z boje diskvalifikovala. O rozhodnutí komise informovala agentura Reuters, podle které bylo vyloučení odůvodněno tím, že všichni členové královské rodiny musí být apolitičtí. Vyloučení někdejší princezny z boje o post premiéra se podle některých médií dalo očekávat vzhledem k tomu, že její kandidaturu označil už v pátek za neústavní thajský král Mahá Vatčirálongkón. Ten je současně mladším bratrem princezny.
Thajská princezna Ubolratana Radžakanjaová.
Thajská princezna Ubolratana Radžakanjaová. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy