Thajskou princeznu vyloučili z boje o post premiérky. Podle komise má být apolitická

Zahraničí Zahraničí
11. 2. 2019 13:05
Thajská princezna Ubolratana Radžakanjaová se nemůže v březnových parlamentních volbách ucházet o křeslo premiérky. Volební komise v pondělí oznámila, že sedmašedesátiletou princeznu z boje diskvalifikovala. O rozhodnutí komise informovala agentura Reuters, podle které bylo vyloučení odůvodněno tím, že všichni členové královské rodiny musí být apolitičtí. Vyloučení někdejší princezny z boje o post premiéra se podle některých médií dalo očekávat vzhledem k tomu, že její kandidaturu označil už v pátek za neústavní thajský král Mahá Vatčirálongkón. Ten je současně mladším bratrem princezny.
Thajská princezna Ubolratana Radžakanjaová.
Thajská princezna Ubolratana Radžakanjaová. | Foto: ČTK
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy