Thajsko zasáhlo proti pašování lidí. Obvinilo i policisty

ČTK ČTK
24. 7. 2015 8:05
Policie kromě 72 zadržených pátrá po dalších podezřelých osobách, některé z nich se mohou podle úřadů skrývat i v zahraničí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

BangkokThajské úřady obvinily 72 osob ze zapojení do pašování lidí. K vznesení obvinění přikročily jen několik dní před tím, než v pondělí Spojené státy zveřejní oficiální zprávu o thajském boji proti pašování lidí, informovala dnes agentura Reuters.

Bangkok zahájil rozsáhlé vyšetřování obchodu s lidmi poté, co se letos v květnu našlo 26 těl pohřbených v mělkých hrobech v džungli nedaleko hranice Thajska s Malajsií.

Kromě osob, které už policie zadržela, vydala zatykač na dalších 45 podezřelých; část z nich se podle thajských úřadů může skrývat v zahraničí. Mezi zadrženými a obviněnými je i několik thajských úředníků, jeden vojenský důstojník a čtyři policisté.

Akce thajských bezpečnostních sil proti pašování lidí ale vyústila v rozsáhlou uprchlickou krizi. Pašeráci začali z obavy před dopadením houfně opouštět lodě plné uprchlíků, které raději nechávali napospas moři, než aby s nimi riskovali zakotvit u thajských břehů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy