Thajsko zasáhlo proti pašování lidí. Obvinilo i policisty

ČTK ČTK
24. 7. 2015 8:05
Policie kromě 72 zadržených pátrá po dalších podezřelých osobách, některé z nich se mohou podle úřadů skrývat i v zahraničí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

BangkokThajské úřady obvinily 72 osob ze zapojení do pašování lidí. K vznesení obvinění přikročily jen několik dní před tím, než v pondělí Spojené státy zveřejní oficiální zprávu o thajském boji proti pašování lidí, informovala dnes agentura Reuters.

Bangkok zahájil rozsáhlé vyšetřování obchodu s lidmi poté, co se letos v květnu našlo 26 těl pohřbených v mělkých hrobech v džungli nedaleko hranice Thajska s Malajsií.

Kromě osob, které už policie zadržela, vydala zatykač na dalších 45 podezřelých; část z nich se podle thajských úřadů může skrývat v zahraničí. Mezi zadrženými a obviněnými je i několik thajských úředníků, jeden vojenský důstojník a čtyři policisté.

Akce thajských bezpečnostních sil proti pašování lidí ale vyústila v rozsáhlou uprchlickou krizi. Pašeráci začali z obavy před dopadením houfně opouštět lodě plné uprchlíků, které raději nechávali napospas moři, než aby s nimi riskovali zakotvit u thajských břehů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy