Thajsko zasáhlo proti pašování lidí. Obvinilo i policisty

ČTK ČTK
24. 7. 2015 8:05
Policie kromě 72 zadržených pátrá po dalších podezřelých osobách, některé z nich se mohou podle úřadů skrývat i v zahraničí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

BangkokThajské úřady obvinily 72 osob ze zapojení do pašování lidí. K vznesení obvinění přikročily jen několik dní před tím, než v pondělí Spojené státy zveřejní oficiální zprávu o thajském boji proti pašování lidí, informovala dnes agentura Reuters.

Bangkok zahájil rozsáhlé vyšetřování obchodu s lidmi poté, co se letos v květnu našlo 26 těl pohřbených v mělkých hrobech v džungli nedaleko hranice Thajska s Malajsií.

Kromě osob, které už policie zadržela, vydala zatykač na dalších 45 podezřelých; část z nich se podle thajských úřadů může skrývat v zahraničí. Mezi zadrženými a obviněnými je i několik thajských úředníků, jeden vojenský důstojník a čtyři policisté.

Akce thajských bezpečnostních sil proti pašování lidí ale vyústila v rozsáhlou uprchlickou krizi. Pašeráci začali z obavy před dopadením houfně opouštět lodě plné uprchlíků, které raději nechávali napospas moři, než aby s nimi riskovali zakotvit u thajských břehů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy