Střely Tálibánu zasáhly Kábul, nikdo nebyl zraněn. Rakety Afghánce nezastaví, říká prezident Ghaní

ČTK ČTK
21. 8. 2018 8:25
První raketa podle policie dopadla v blízkosti prezidentského paláce, druhá u budovy NATO a další u americké ambasády.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kábul - Islamistické hnutí Tálibán směrem k prezidentskému paláci v afghánské metropoli Kábul odpálilo několik střel. Stalo se tak ve chvíli, kdy prezident Ašraf Ghaní pronášel slavnostní projev.

Podle agentury AP nebyl při incidentu nikdo zraněn. Agentura Reuters mezitím napsala, že o případných obětech zatím nejsou žádné informace.

Když prezident Ghání výbuch slyšel, svůj připravený projev na počest muslimského svátku obětí přerušil a řekl: "Pokud si myslí, že rakety Afghánce zastaví, mýlí se".

První raketa podle policie dopadla v blízkosti prezidentského paláce, druhá u budovy NATO a další u americké ambasády. Nikdo podle bezpečnostních složek nebyl zraněn.

Afghánská policie obklíčila budovu, ze které byly podle ní střely odpáleny a armádní letoun budovu bombardoval a zničil.

Nejmenovaný bezpečnostní zdroj dříve v rozhovoru s agenturou Reuters uvedl, že výbuchy způsobily střely odpálené z oblasti, která se nachází mimo hlavní město.

Islamistické hnutí Tálibán v pondělí odmítlo přistoupit na klid zbraní navrhovaný vládou a pohrozilo dalšími útoky na vládu a její zahraniční spojence.

 

Právě se děje

Další zprávy