Sebevražední atentátníci zaútočili na policejní velitelství v Afghánistánu, zabili nejméně pět lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 6. 2017 9:36
Nejméně pět mrtvých policistů a dalších 15 zraněných má na svědomí nedělní útok pěti sebevražedných atentátníků na policejní velitelství na východě Afghánistánu. K útoku se přihlásilo hnutí Taliban. Centrem útoku byl policejní areál ve městě Gardez, které je správním střediskem provincie Paktíja. "Kolem půl sedmé místního času (4 středoevropského) odpálil jeden z atentátníků auto naložené trhavinami v bráně velitelského komplexu," upřesnil mluvčí ministerstva Nadžíb Daniš. Čtyři další útočníci pak podle něj zaútočili na vstupní bránu.
ilustrační snímek
ilustrační snímek | Foto: Reuters

Kábul - Nejméně pět afghánských policistů bylo zabito a 15 osob zraněno při dnešním útoku sebevražedných atentátníků na policejní velitelství na východě Afghánistánu.

Oficiální bilanci útoku zveřejnila agentura AFP s odvoláním na informaci policejního šéfa pro oblast jihovýchodního Afghánistánu Asadulláha Širzáda. K útoku se přihlásilo hnutí Taliban.

Podle mluvčího policejního šéfa provincie Paktíja je mezi zraněnými osm policistů. Jeden z útočníků podle mluvčího odpálil uvnitř areálu vestu s trhavinami na svém těle, další dva atentátníky policisté zastřelili a jeden ještě bojuje.

Původní zprávy hovořily o dvou zabitých policistech a dalších pěti zraněných. Lékaři v městské nemocnici pak sdělili, že zabito bylo nejméně pět osob a zraněno 30, včetně 20 civilistů.

Dějištěm útoku byl policejní areál ve městě Gardez, které je správním střediskem provincie Paktíja. Kolem půl sedmé místního času (4 středoevropského) odpálil jeden z atentátníků auto naložené trhavinami v bráně velitelského komplexu, upřesnil mluvčí ministerstva vnitra Nadžíb Daníš. Čtyři další útočníci pak podle něj zaútočili na vstupní bránu.

Podle jiných zdrojů odpálili útočníci dvě auta s výbušninami. Jedna z explozí byla tak silná, že se roztřásla okna ve vzdálenosti až dvou kilometrů od místa útoku, řekl agentuře AP mluvčí provinčního guvernéra.

 

Právě se děje

Další zprávy