Střelec z Missouri zabil své bratrance a sestřenice

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 27. 2. 2015 23:24
Pravděpodobný střelec byl identifikován jako 36letý Joseph Jesse Aldridge. Motivem mohla být smrt jeho matky.
Místo činu.
Místo činu. | Foto: ČTK

Tyrone (USA) - Nejméně sedm lidí zabil a osmého zranil podle policie střelec na několika místech amerického státu Missouri, informovala agentura AP s tím, že muž poté zřejmě spáchal sebevraždu. Ke střelbě došlo podle policistů na čtyřech různých místech nedaleko sebe.

Pravděpodobný střelec byl identifikován jako 36letý Joseph Jesse Aldridge a nejméně čtyři z jeho obětí jsou údajně jeho bratranci nebo sestřenice, informovala podle agentury Reuters tamní policie. Podle jedné z policejních verzí mohla muže k činu přimět smrt jeho matky.

K sérii zločinů došlo v malém městě Tyrone a jeho okolí v jižní části Missouri nedaleko hranice s Arkansasem. Sedm mrtvých bylo nalezeno ve čtyřech různých domech. Zraněný střelbu přežil a je v nemocnici. Šestatřicetiletý muž, který byl podle policie zřejmě útočníkem, se pravděpodobně zastřelil dnes nad ránem místního času. Policisté nalezli jeho tělo v zaparkovaném autě v jiném okrese státu Missouri.

Podle místního koronera Toma Whittakera nejsou mezi oběťmi žádné děti.

Koroner řekl médiím, že policie v pátek našla ve střelcově domě jeho mrtvou matku, která zemřela přirozenou smrtí před nejméně 24 hodinami. Ačkoli policisté motiv střelby ještě neobjasnili, podle Whittakera může souviset právě s tím, že "přišel domů, našel ji (matku) mrtvou a pak z nějakého důvodu začal běsnit a vydal se zabíjet".

Policisty na střelbu poprvé upozornila žena z Tyrone, která ve čtvrtek kolem 22:15 místního času (05:15 SEČ) zavolala na nouzovou linku s tím, že ve svém domě slyšela výstřely a že uprchla k sousedům. Policisté našli na místě první dvě mrtvá těla. Dalších pět obětí objevili ve třech domech Tyrone a jeho okolí.

Policisté během noci obcházeli domy ve městě a upozorňovali místní obyvatele, aby se zabezpečili uvnitř. Pachatel však podle médií zřejmě neměl komplice.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy