Dvouletý chlapec v obchodě nechtěně zastřelil vlastní matku

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 12. 2014 1:06
Incident se stal v americkém státě Idaho.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Washington - Dvouletý chlapec zastřelil v obchodě v americkém státě Idaho svou vlastní matku.

Když jí sahal do kabelky, odjistil pistoli a ta vystřelila. Žena, která měla na držení zbraně platné povolení, na místě zemřela, napsala agentura AP.

Incident se stal v supermarketu Wal-Mart ve městě Hayden.

Mluvčí šerifa v okrese Kootenai Stu Miller novinářům řekl, že šlo o nešťastnou náhodu.

Batole podle policie sedělo v nákupním vozíku a vytáhlo zbraň, která zabila 29letou ženu.

Na nákupu v oddělení elektroniky byly s dvojicí podle amerických serverů další tři děti. Supermarket byl po tragédii uzavřen.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Trump zrušil veškeré sankce uvalené proti Turecku kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy