reklama
 
 

Centrum Stockholmu se plní květinami. Tisíce lidí odpoví teroru "světlem a teplem"

9. 4. 2017 14:55
Pěší zóna v centru Stockholmu se zcela zaplnila lidmi, kteří přišli vyjádřit soustrast obětem a zároveň jasné odmítnutí strachu z teroru, píše ze Stockholmu zpravodajka Aktuálně.cz. Město se po pátečním útoku vrací k normálnímu životu.

Stockholm (od naší zvláštní zpravodajky) - Centrem Stockholmu, kde v pátek odpoledne řidič v dodávce najel do davu lidí, se v neděli line vůně květin. Stovky lidí je sem přicházejí pokládat na památku obětem a pozůstalým.

Ulice Drottnigatan je již celá průchozí a neobvykle plná lidí. Část obchodního domu je otevřená, oplocený je jen roh budovy, do které nákladní vůz najel.

Davem se prodírají rodiče s malými dětmi a kočárky. "Policie odvedla dobrou práci, chytili ho," říká mladý otec své dceři.

Dva policejní vozy stojící na rozích jsou obsypané barevnými květy. Prostranství na Sergels Torg se plní lidmi, kteří se přišli zúčastnit mírového setkání. Na Facebooku přislíbilo účast 11 tisíc lidí.

"Když na nás padá temnota, musíme více než kdy jindy odpovědět světlem a teplem," vyzývá pozvánka na akci. "Pojďme se chytit za ruce a ukázat světu, kdo jsme a jaké jsou naše hodnoty."

Pěší zóna se zcela zaplnila lidmi, kteří přišli vyjádřit soustrast obětem a zároveň jasné odmítnutí strachu z teroru. Účast na akci přislíbili nejrůznější umělci a populární osobnosti. Zazpívá i mladá populární zpěvačka Miriam Bryant, která je ve Švédsku hvězdou.

Život ve Stockholmu se po pátečním teroristickém útoku vrátil zpět do starých kolejí. Ve městě už nejsou žádná omezení. Kavárny i obchody mají normální otevírací dobu a ozbrojených policistů v ulicích značně ubývá.

autor: Simona Fendrychová | 9. 4. 2017 14:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama