Foto: Proti argentinské prezidentce se vzepřely statisíce lidí

Foto: Proti argentinské prezidentce se vzepřely statisíce lidí
Epicentrum masových protestů v Buenos Aires bylo na náměstí Plaza de Mayo, odkud lze dohlédnout na prezidentský palác Casa Rosada.
Demonstrace se odhadem zúčastnilo 700 000 Argentinců.
Ti přišli vyjádřit svou nespokojenost se zhoršujícím se stavem ekonomiky a rostoucí kriminalitou.
Tak velké protesty se v Buenos Aires naposled konaly v letech 2001 a 2002, kdy byla země zasažena hlubokou ekonomickou a politickou krizí.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
9. 11. 2012 17:20

V Buenos Aires se mohutně demonstrovalo proti prezidentce Argentiny Cristině Fernándezové. Do ulic vyšly statisíce lidí. Nelíbí se jim agresivní styl vládnutí hlavy státu a její - podle nich nevhodné - zásahy do argentinské ekonomiky. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy