reklama
 
 

Srbská premiérka Brnabičová má syna, porodila ho její partnerka

20. 2. 2019 20:05
Srbská premiérka Ana Brnabičová má syna. Porodila ho ve středu její partnerka Milica Djurdjičová. Informaci bělehradských médií potvrdil kabinet předsedkyně vlády.

Podle sdělení premiérčina úřadu porod proběhl v pořádku bez komplikací. Chlapec se jmenuje Igor. On i jeho matka se mají dobře. Brnabičová kvůli této očekávané události odložila středeční plánovanou návštěvu Bruselu, poznamenal v této souvislosti na svém webu list Kurir.

Informace o porodu premiérčiny partnerky, doktorky Milici, nezahrnují žádnou zmínku o biologickém otci novorozence. Obě ženy spolu žijí, byť v Srbsku zatím nejsou legalizovány sňatky mezi osobami stejného pohlaví.

Brnabičová, které je 43 let, stanula ve funkci premiérky v roce 2017. Stala se vůbec první ženou v čele srbské vlády a zároveň i prvním srbským premiérem s homosexuální orientací. Její jmenování v této balkánské zemi s poměrně silným negativním postojem vůči homosexuálním osobám bylo překvapivé.

Brnabičová získala podnikatelské a manažerské vzdělání ve Spojených státech a v Británii. Je blízkým spojencem srbského prezidenta Aleksandara Vučiče.

Video: Gayové a lesby mají právo na manželství. Lidé to chtějí, politici zaspali, říká Pitoňák

Registrované partnerství je druhořadý institut, máme veřejnou podporu pro uzákonění sňatků homosexuálů, funguje to ve 26 zemích, trend je liberalizace | Video: Emma Smetana |  27:17

autor: ČTK | 20. 2. 2019 20:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama