Španělská policie zadržela 89 osob obviněných z pašování lidí z Číny

ČTK ČTK
11. 10. 2015 0:03
Španělská policie zadržela 89 lidí obviněných z členství v organizaci, která pašovala čínské občany do Británie, Irska, Kanady a Spojených států. S odvoláním na španělské ministerstvo vnitra o tom informovala agentura Reuters. Zločinecká síť, kterou vedli Číňané a Pákistánci, využívala Španělsko jako tranzitní místo. Pašovaní lidé bydleli v bytech na severovýchodě země, zatímco čekali na padělané doklady. Obchodníci si účtovali až 20 tisíc eur za osobu. Polovina peněz musela být zaplacena ještě v Číně, druhá až poté, co lidé dorazili na místo určení. Čtyři ze zadržených čelí obvinění ze členství ve zločinecké organizaci, z padělání dokumentů a ze zločinů proti cizím státním příslušníkům.
Zatčení, ilustrační foto
Zatčení, ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Týdenní nepokoje v Etiopii mají už 166 obětí

Na 166 mrtvých vystoupala bilance už týden trvajících nepokojů, které vypukly v etiopském regionu Oromija po vraždě populárního zpěváka Hachalua Hundessy. Informovala o tom dnes agentura AP, podle níž policie hlídkuje v celé oblasti a zatčeno bylo na 2200 lidí.

Nepokoje zachvátily venkovské části Oromije i její středisko a zároveň hlavní město Etiopie Addis Abebu. Podle AP v hlavním městě zemřelo deset lidí, z toho osm civilistů, mezi oběťmi z venkova je 145 civilistů a 11 policistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy