Soud s Češkou zatčenou v Pákistánu byl zase odročen, nepřišli někteří svědci

ČTK ČTK
4. 5. 2018 12:47
Soud s Češkou, kterou letos v lednu zadrželi na mezinárodním letišti v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu, byl v pátek odročen na 9. května. Nedostavili se totiž někteří předvolaní zaměstnanci celnice letiště, kteří měli být očitými svědky zadržení. Žena je obviněna z pašování drog. U soudního jednání byl přítomen asistent českého honorárního konzula v Láhauru. "Žena se mu zdála být v pořádku. Bohužel se mu ale dnes nepodařilo s ní promluvit," uvedla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová. Obvinění bylo ženě sděleno u předchozího jednání v dubnu.
Zatčená Tereza H.
Zatčená Tereza H. | Foto: DVTV
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy