Soud s Češkou zadrženou v Pákistánu znovu odročili, procesu překážel kriketový turnaj

ČTK ČTK
20. 3. 2018 14:57
V Pákistánu se koná kriketový turnaj, a tak jsou zvýšena bezpečnostní opatření. Soudní jednání se proto odročilo.
Zadržená Tereza H.
Zadržená Tereza H. | Foto: DVTV

Islámábád/Praha - Soud s Češkou, která byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byl odročen na 31. března. Řekla to mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Soudní jednání se nekonalo kvůli zvýšeným bezpečnostním rizikům, která v Láhauru vznikla kvůli kriketovému turnaji.

Ministerstvo zahraničí přitom stále nemá k dispozici překlad písemného obvinění Češky, uvedla Valentová. Dokument existuje v urdštině, na překladu do angličtiny se pořád pracuje.

Zadržovaná je podle Valentové v relativně dobrém psychickém i fyzickém stavu.

Pákistánští celníci ženu zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska.

Heroin našli celníci v ženině kufru. Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle českého ministerstva zahraničí zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

České ministerstvo spravedlnosti minulý týden uvedlo, že Česko chce s Pákistánem uzavřít smlouvu o předávání vězňů. Úřad snahu zdůvodňuje právě případem Češky zadržené v Pákistánu.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy