Los Angeles/Frankfurt nad Mohanem - Ve Spojených státech i v Evropě pokračují demonstrace proti sociální nerovnosti.
Policie v několika amerických městech zadržela desítky aktivistů. Kalifornské demonstranty osobně podle agentury AP podpořil i známý "provokační" režisér Michael Moore.
Zatýkalo se také Tennessee, Nashvillu a dalších městech.
Protestující v Oaklandu vyhlásili na druhého listopadu generální stávku a vyzvali banky a korporace, aby v tento den uzavřely své pobočky.
Na sobotu přívrženci hnutí Okupujte Wall Street naplánovali protestní pochody mimo jiné v Bangoru a Portlandu ve státě Maine a také v novomexickém Albuquerque.
Demonstrovalo se i v Německu
Kritici kapitalistickému systému vyrazili opět do ulic Frankfurtu nad Mohanem v Německu. K protestnímu pochodu se již dříve přihlásilo asi 500 lidí, policisté se podle DPA připravili na až 5 tisíc účastníků. Před týdnem se totiž podobné akce zúčastnilo odhadem 6 tisíc lidí.
Hnutí Okupujte Wall Street vzniklo v polovině září v New Yorku a postupně se rozšířilo do dalších amerických měst i do celého světa. Demonstranti tvrdí, že zastupují 99 procent amerických občanů a brání je proti procentu nejbohatších. Kritizují podle nich nedostatečnou solidaritu bohatých s chudými a žádají větší zdanění bohatých.
Tvrdí také, že hlas obyčejných lidí, jako jsou oni, ve Spojených státech není moc slyšet.
Podle nejmenovaného zdroje agentury AP blízkého newyorské skupině účastníci hnutí za pět týdnů vybrali 454 tisíc dolarů (skoro osm milionů korun), zatímco jejich náklady činily přes 50 tisíc dolarů. Vyplývá to prý z finanční zprávy zveřejněné v pátek.