Američané protestují proti ekonomické nerovnosti ve své zemi

Američané protestují proti ekonomické nerovnosti ve své zemi
"Billionair Tour" - protestní pochod manhattanskou Upper East Side, kde mají luxusní byty finanční magnáti.
"Billionair Tour" - protestní pochod do Upper East Side, kde mají luxusní byty finanční magnáti.
"Billionair Tour" - protestní pochod do Upper East Side, kde mají luxusní byty finanční magnáti.
"Billionair Tour" - protestující ukazují slogan "My jsme těch 99 procent". Je to narážka na skutečnost, že v rukou jediného procenta Američanů je soustředěna většina bohatství.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Lucie Kalivodová, Václav Viták
12. 10. 2011 13:25

New York - Chicagská police v úterý začala zatýkat demonstranty protestující proti finanční a hospodářské nerovnosti. Policisté zadrželi jednadvacet osob na dvou různých místech v Chicagu a obvinili je z nepovoleného vstupu na cizí pozemek. V tomto městě od pondělí demonstrují tisíce lidí - učitelů, odborářů i členů církví - proti nezaměstnanosti a špatné ekonomické situaci v USA. Protestuje se také v New Yorku.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy