Američané protestují proti ekonomické nerovnosti ve své zemi

Američané protestují proti ekonomické nerovnosti ve své zemi
"Billionair Tour" - protestní pochod manhattanskou Upper East Side, kde mají luxusní byty finanční magnáti.
"Billionair Tour" - protestní pochod do Upper East Side, kde mají luxusní byty finanční magnáti.
"Billionair Tour" - protestní pochod do Upper East Side, kde mají luxusní byty finanční magnáti.
"Billionair Tour" - protestující ukazují slogan "My jsme těch 99 procent". Je to narážka na skutečnost, že v rukou jediného procenta Američanů je soustředěna většina bohatství.
Foto: Reuters
Reuters Reuters , Lucie Kalivodová , Václav Viták
12. 10. 2011 13:25

New York - Chicagská police v úterý začala zatýkat demonstranty protestující proti finanční a hospodářské nerovnosti. Policisté zadrželi jednadvacet osob na dvou různých místech v Chicagu a obvinili je z nepovoleného vstupu na cizí pozemek. V tomto městě od pondělí demonstrují tisíce lidí - učitelů, odborářů i členů církví - proti nezaměstnanosti a špatné ekonomické situaci v USA. Protestuje se také v New Yorku.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 7 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy