reklama
 
 

Slovensko vyhostilo kvůli špionáži ruského diplomata, oznámil premiér Pellegrini

Aktualizováno 5. 12. 2018 11:55
Slovensko na konci listopadu vyhostilo ze země ruského diplomata, který působil proti zájmům Slovenska i Severoatlantické aliance. Novinářům to v Bratislavě řekl premiér Peter Pellegrini.

Dodal, že diplomat opustil území Slovenska. Detaily k působení vyhoštěného ruského diplomata ale neuvedl.

Slovensko se dříve v tomto roce nepřidalo k většině členských zemí Evropské unie včetně Česka a k dalším státům, které vyhostily ruské diplomaty v souvislosti s případem otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Británii.

Česko v minulosti opakovaně vyhostilo ruské diplomaty. Server Neovlivni.cz v roce 2015 napsal, že české úřady za poslední čtyři roky vypověděly ze země 11 pracovníků ruské ambasády v Praze a brněnského konzulátu: jednalo se o diplomaty, administrativně-technické pracovníky a zástupce vojenského úseku. Podle českých tajných služeb v drtivé většině pracovali pro zpravodajské služby Ruské federace.

Video: Zeman hájí zájmy Kremlu, BIS je pro něj riziko, říká o zprávě tajné služby Kundra

BIS jasně pojmenovala hrozby, které představuje Čína a Rusko, to je v rozporu s názorem některých politiků, míní redaktor Respektu Ondřej Kundra. | Video: Emma Smetana |  11:12

autor: ČTK | 5. 12. 2018 11:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama