Slavného plastického chirurga hledá celá Brazílie. Doktor Bumbum zabil ženu injekcí do zadku a utekl

Zahraničí Zahraničí
18. 7. 2018 11:50
Brazilská policie pátrá po pětačtyřicetiletém plastickém chirurgovi, který je obviněný ze zabití své pacientky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Rio de Janeiro - V Brazílii se mu říká král plastické chirurgie. Doktor Denis Furtado se pravidelně objevuje na televizních obrazovkách, na Instagramu má téměř 650 000 fanoušků. Teď se ale skrývá na útěku a pátrá po něm policie.

V sobotu večer jeho pacientka po zákroku na zvětšení hýždí v jeho bytě v Rio de Janeiru onemocněla. Doktor Furtado ji odvezl do nemocnice, kde se ale její stav zhoršil.

Šestačtyřicetiletá matka dvou dětí, která kvůli vylepšení svého pozadí cestovala dva tisíce kilometrů z města Cuiabá na západu země, po několika hodinách zemřela. Furtado, kterému se přezdívá také doktor Bumbum (portugalský výraz pro zadek, pozn. red.), následně zmizel.

Lékař je obviněný ze zabití, policie už zadržela jeho asistentku a přítelkyni v jedné osobě, píše španělský deník El País.

Předseda Brazilské asociace pro plastickou chirurgii Niveo Steffen se k případu vyjádřil s tím, že v oboru dochází k rostoucí "invazi neprofesionálů", cituje BBC. "Nemůžete provádět plastickou operaci v bytě," upozornil.

Brazílie je druhou zemí po USA s největším počtem plastických operací. "Mnoho lidí prodává pacientům sen, fantazii neetickým způsobem a lidé jsou často nalákáni na nízké ceny, aniž by zvážili, zda jsou podmínky adekvátní," uvedl Steffen.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy