reklama
 
 

Silné exploze otřásly Bejrútem. Sebevražední atentátníci usmrtili nejméně 41 lidí

Aktualizováno 12. 11. 2015 22:20
Útok se odehrál v jižní části města ve čtvrti Búrdž al-Bradžná, kde žijí hlavně šíitští muslimové a působí tam hnutí Hizballáh. K útoku se přihlásila organizace Islámský stát (IS), proti které Hizballáh bojuje v Sýrii po boku tamějšího prezidenta Bašára Asada.

Bejrút - Silné exploze usmrtily nejméně 41 lidí a skoro 200 jich bylo zraněno v jižní části libanonské metropole Bejrútu. Útok se odehrál v jižní části města ve čtvrti  Búrdž al-Bradžná. Na jihu Bejrútu ale žijí hlavně šíitští muslimové a působí tam hnutí Hizballáh.

K útoku se přihlásila organizace Islámský stát (IS), proti které Hizballáh bojuje v Sýrii po boku tamějšího prezidenta Bašára Asada. Podle libanonského ministerstva zdravotnictví jsou mnozí ze zraněných v kritickém stavu, takže panují obavy, že počet obětí ještě poroste.

Podle serveru L´Orient le Jour byli připraveni zaútočit původně čtyři atentátníci, ale podařilo se to pouze dvěma z nich. Jednoho se podařilo zneškodnit a čtvrtý je zřejmě na útěku. Policie celou čtvrť uzavřela a na místě je množství vojáků.

Bojovníci Hizballáhu válčí v Sýrii na straně režimu prezidenta Bašára Asada. Není zatím jasné, zda výbuch souvisí se syrským konfliktem, ale povstalci ze Sýrie už několikrát proti Hizballáhu v Libanonu udeřili.

V listopadu 2013 při atentátu u íránského velvyslanectví v Bejrútu zahynulo třiadvacet lidí.

autoři: Zahraničí, Reuters, ČTK | 12. 11. 2015 17:18

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama