Video: Shoř v pekle, vrahu, protestoval Rus u pomníku Stalina. Policisté ho odvlekli

Zahraničí Zahraničí
5. 3. 2019 16:28
Přesně před 66 lety zemřel vůdce Sovětského svazu Josif Vissarionovič Stalin. Při pietní akci k výročí jeho úmrtí protestovali na Rudém náměstí v Moskvě aktivisté Jevgenij Sučkov a Olga Savčenková z projektu Dekomunizace. Zatímco Stalinovi přívrženci pokládali k jeho pomníku rudé karafiáty, muž květinu po soše bývalého komunistického diktátora prudce hodil a křikl: "Shoř v pekle, popravčí lidu, vrahu žen a dětí!" Příznivci Stalina se na něj okamžitě vrhli a policie jej odvlekla. Není zatím jasné, jaký byl další osud aktivistů, zda zůstali v rukou policistů nebo byli obviněni a jestli jim případně hrozí trest.
Incident u pomníku Stalina | Video:
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy