Sesuvy půdy na Sumatře si vyžádaly 16 mrtvých

ČTK ČTK
27. 1. 2013 18:22
Mezi nimi jsou i tři děti. Devět dalších lidí se pohřešuje
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Jakarta - Nejméně 16 lidí včetně tří dětí přišlo o víkendu život při sesuvech půdy na indonéském ostrově Sumatra.

S odvoláním na úřady o tom informovala agentura AFP. Devět dalších lidí se prý pohřešuje.

Sesuvy půdy nastaly na dvou místech v zemi. V neděli ráno zavalily kameny a bahno asi 15 domů v západní části ostrova v provincii Západní Sumatra. O život přitom přišlo 11 lidí, šest osob bylo zraněno a odhadem devět dalších se dál nachází v ruinách.

Pět dělníků zahynulo v sobotu večer místního času při sesuvu půdy v sousední provincii Jambi v centrální části ostrova. Dělníci pracovali na na staveništi, které patří dceřinné společnosti indonéské státní ropné firmy Pertamina.

Společnost PT Pertamina Geothermal Energy podle stanice BBC uvedla, že pět dalších lidí utrpělo zranění. Celkem prý sesuv přežilo 60 dělníků.

Záplavy nebo sesuvy půdy nejsou v této asijské zemi ničím výjimečným. Jen tento měsíc po sobě záplavy v hlavním městě Jakarta nechaly 32 mrtvých a desetitisíce lidí donutily opustit domovy.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy