Šestnáct lidí zahynulo při pádu amerického vojenského letounu. Nádrže s palivem se vzňaly

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 11. 7. 2017 10:07
V noci na úterý se zřítil letoun americké námořní pěchoty. Při pádu zemřelo 16 lidí, uvedla policie. Všichni mrtví byli zřejmě příslušníky námořní pěchoty, havárii patrně nikdo nepřežil. Příčina neštěstí zatím oznámena nebyla. Stroj se po dopadu vzňal a nádrže s palivem explodovaly. Hustý kouř byl vidět kilometry daleko v deltě řeky Mississippi.
Havárie vojenského letounu v USA v Mississippi.
Havárie vojenského letounu v USA v Mississippi. | Foto: ČTK

New Orleans - Šestnáct lidských životů si v noci na úterý vyžádala havárie vojenského letounu v americkém státě Mississippi asi 130 kilometrů severně od města Jackson. Oznámila to místní policie.

Všichni mrtví byli zřejmě příslušníky americké námořní pěchoty, havárii patrně nikdo nepřežil. Příčina neštěstí zatím oznámena nebyla.

"(Letadlo) KC-130 námořní pěchoty Spojených států mělo večer 10. července nehodu. Další informace budou zveřejněny, jakmile to bude možné," píše se na oficiálním účtu na Twitteru.

Turbovrtulový stroj Lockheed Martin KC-130, který byl vyvinut z Lockheedu C-130 Hercules, používá pěchota k tankování letounů i helikoptér za letu.

Údaje o počtu mrtvých se zpočátku různily, podle původních zpráv bylo na palubě devět lidí a pět z nich zahynulo. Agentura AP později oznámila dvanáct a agentura AFP šestnáct mrtvých. Informaci o šestnácti obětech následně potvrdili i policisté.

Úřad koronera uvedl, že záchranáři po nehodě prohledali pole se sójou, kam se trosky zřítily, aby se ujistili, že našli všechny oběti tragédie.

Mrtvá těla byla nalezena až dva kilometry od místa dopadu letadla, trosky pak byly rozmetány v okruhu osmi kilometrů, citoval portál USA Today hasiče.

Stroj se po dopadu vzňal a nádrže s palivem explodovaly, oheň musely hasit speciální ženijní prostředky. Hasiči uvedli, že k likvidaci plamenů bylo použito přes 15 000 litrů hasicí pěny.

Hustý kouř byl vidět kilometry daleko v deltě řeky Mississippi.

Bližší podrobnosti o trase letu ani o příčinách havárie armáda nezveřejnila, napsala agentura AP. List The Greenwood Commonwealth napsal, že letová kontrola se naposledy s posádkou spojila v době, kdy byl letoun zhruba v šestikilometrové výšce.

 

Právě se děje

Další zprávy