Divoké prase zpozdilo let na pražském letišti. Policie ho marně naháněla, musela ho zastřelit

ČTK ČTK
10. 7. 2017 18:22
V noci na pondělí proniklo divoké prase na ruzyňské letiště v Praze. Cizinecká policie se snažila divočáka z letiště vyhnat, ale nakonec musela zvíře zastřelit. Prase se do areálu dostalo po 01:00. Jeden let byl kvůli němu zpožděn o 20 minut. Letadla však ohrožena nebyla.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Divočák pobíhající na ruzyňském letišti v Praze zpozdil v noci na pondělí jeden let. Šlo o ojedinělý případ. Informovaly o tom mluvčí Letiště Václava Havla Marika Janoušková a mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Příslušníci cizinecké policie se snažili divočáka z letiště vyhnat, ale nakonec museli zvíře zastřelit. V Praze jsou v poslední době problémy s přemnoženými prasaty, ale zatím hlavně na východním okraji města, letiště leží na západním okraji.

Prase se dostalo přes oplocení do areálu letiště po 01:00. "Jeden let byl kvůli tomu na startu opožděn o 20 minut," řekla Janoušková. Žádné ohrožení letadel nebo větší omezení provozu na letišti však divočák nezpůsobil.

Noční nahánění divočáka je podle mluvčí letiště i mluvčí cizinecké policie za poslední roky spíše raritou. "Honili jsme tam zvířata i v minulosti, ale nevzpomínám si, že by mezi nimi bylo divoké prase," uvedla Rendlová.

Přemnožení divočáci v poslední době působili problémy hlavně na východním okraji Prahy, kde poničili zeleň i v okolí zástavby a několikrát napadli venčené psy. Pražský magistrát letos v dubnu oznámil, že počty divokých prasat v Praze má omezit zákaz jejich krmení v okolí zástavby a situaci má zlepšit také prořezávání zarostlých pozemků včetně budování průseků, kde by mohli myslivci prasata lépe střílet.

 

Právě se děje

Další zprávy