Senátor Sanders porazil na Aljašce Clintonovou, jeho vítězství se rýsuje také v dalším státě

ČTK ČTK
27. 3. 2016 6:43
Z volebního shromáždění demokratů na Aljašce vzešel jako jasný vítěz Bernie Sanders. Přesvědčivé vítězství vermontského senátora nad jeho soupeřkou Hillary Clintonovou se rýsuje i ve státě Washington na západním pobřeží USA, informovala stanice CNN. Kromě Washingtonu a Aljašky se v sobotu demokratické volební shromáždění konalo také na Havaji. Ve státě Washington při hranici s Kanadou se začalo hlasovat v 10:00 místního času (18:00 SEČ). Rozhodovalo se tu o 118 delegátech nominačního sjezdu. Na Aljašce bylo ve hře 20 a na Havaji 34 delegátských hlasů. Republikáni o svém prezidentském kandidátovi nehlasovali.
Bernie Sanders.
Bernie Sanders. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy