reklama
 
 

Sedmnáctiletý Němec plánoval teroristický útok. Chtěl si vyrobit výbušninu

13. 9. 2018 14:17
Mladíka zadržela německá policie nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Nyní je ve vyšetřovací vazbě.

Frankfurt - Německá policie zadržela nedaleko Frankfurtu nad Mohanem 17letého Němce podezřelého z plánování teroristického útoku. Mladík si opatřil návod na výrobu výbušniny i menší množství potřebných chemikálií, informovala s odvoláním na státní zastupitelství agentura DPA. Co bylo cílem plánovaného atentátu, který měl podle policie islamistický motiv, není jasné.

Mladíka policisté zadrželi již 1. září v hesenském městě Florstadt, zhruba 25 kilometrů severovýchodně od Frankfurtu nad Mohanem. Němec si podle policie stihl obstarat nejen návod na výrobu výbušniny, ale i menší množství chemikálií. Další chemické látky si objednal na internetu.

Zadržený sedmnáctiletý muž je nyní ve vyšetřovací vazbě. K plánování teroristického útoku se podle frankfurtského státního zastupitelství již přiznal. Tip na mladíka dostali policisté od civilní kontrarozvědky.

Chemické látky, které se v mladíkově bytě našly, slouží k výrobě triaceton triperoxidu (TATP). Stejnou výbušnou směs použili například teroristé při atentátech v Paříži v roce 2015, v Bruselu v roce 2016 a loni v Manchesteru.

Co bylo cílem plánovaného útoku, jasné není. Čin chtěl ale mladý muž podle policie spáchat v metropolitním regionu Rýn-Mohan, ve kterém se nacházejí velká města jako Frankfurt nad Mohanem, Wiesbaden, Mainz (Mohuč) či Darmstadt.

autor: ČTK | 13. 9. 2018 14:17

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama