Schulz chce odstranit z Německa americké jaderné zbraně, pokud ve volbách porazí Merkelovou

Zahraničí Zahraničí
23. 8. 2017 14:20
Sociálnědemokratický kandidát na německého kancléře Martin Schulz bude žádat odstranění amerických jaderných zbraní z Německa, pokud 24. září v parlamentních volbách porazí Angelu Merkelovou. Uvedl to na předvolebním mítinku sociální demokracie v Trevíru. "Americký prezident Donald Trump chce jaderné zbrojení. My jsme proti tomu. Pokud se stanu kancléřem, chci, aby jaderné zbraně opustily naši zemi,“ řekl. Schulzovy naděje na vítězství jsou však malé, měsíc před volbami v průzkumech jasně vedou křesťanští demokraté (CDU) kancléřky Merkelové.
Martin Schulz.
Martin Schulz. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 12 minutami

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Babiš navrhl zvýšit zdanění hazardu, vynést to má až 300 milionů korun ročně

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl zvýšit zdanění většiny druhů hazardu, a to v rozmezí od dvou do sedmi procentních bodů. Pouze pro loterie a technické hry, tedy hlavně hrací automaty, chce ponechat nynější sazbu 35 procent, která je již nyní nejvyšší sazbou pro hazard.

Do státního rozpočtu to má přinést až 300 milionů korun ročně. Svůj záměr vložil jako poslanecký pozměňovací návrh k vládnímu daňovému balíčku, který v úterý Sněmovna odeslala do závěrečného čtení. Babiš už k němu předtím vložil návrh na zrušení superhrubé mzdy a zdaňování hrubé mzdy sazbami 15 a 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy