Podle agentury AP pokračování jejich bojkotu oznámil dnes v Ammánu šéf týmu Saddámových obhájců Chalíl Dulajmí.
Dulajmí v první informaci poskytnuté této agentuře zároveň řekl, že bývalý irácký prezident i ostatní obžalovaní se chystají v pondělí zahájit hladovku na protest proti "nezákonnosti" procesu.
Tuto informaci, získanou údajně prostřednictvím "určitých kanálů", však Dulajmí později odvolal jako mylnou.
"Prověřil jsem ji, a bylo mi řečeno, že zdroje, od nichž informace pocházela, nejsou věrohodné a že žádná hladovka v pondělí nebude," řekl advokát agentuře AP.
Jedenácté stání procesu, v němž je osm obžalovaných souzeno za podíl na vraždách 148 šíitů z Dudžailu z roku 1982, bylo stanoveno na pondělí.
Saddám a několik jeho spoluobžalovaných se devátého stání nezúčastnilo, při desátém nebyl přítomen ani jeden.
Konflikt s novým předsedou Rahmánem
Saddám odešel ze soudní síně při devátém stání po konfliktu s novým předsedou soudu Raúfem Abdar Rahmánem. Ten nahradil v řízení procesu Rizgara Muhammada Amína, který v lednu rezignoval po vlně kritiky zaměřené na jeho údajnou benevolenci vůči obžalovaným.
S novým předsedajícím - který dal hned jasně najevo, že nedovolí žádné politické projevy ani diskusi, jež nesouvisí s procesem, a nedovolil nikomu z obžalovaných urážky a kritiku soudu - není spokojena obhajoba.
Na protest proti vykázání některých obžalovaných ze soudní síně při devátém stání odešli i obhájci, kteří pohrozili bojkotem dalšího jednání, jestliže předsedající soudce neodstoupí.
Obhajoba žádá výměnu předsedajícího soudce Raúfa Abdar Rahmána. Tvrdí, že Rahmán nemůže zajistit objektivní soud, protože byl sám za minulé vlády vězněn a mučen. Patřil k opoziční kurdské straně.