Ruský Severomorsk na tři dny zmizí v dýmu. Poté stačí vyvětrat, vzkazuje lidem armáda

ČTK ČTK
10. 8. 2016 6:51
Celý padesátitisícový Severomorsk chce velení ruské armády ponořit do dýmu v rámci manévrů, při nichž budou vojáci trénovat maskovací techniky. Dýmovnice zahalí město na celé tři dny a vojáci ujišťují, že kouř nebude jedovatý. Jen prý trochu páchne. Severomorsk leží za polárním kruhem a je hlavní základnou Severomořské flotily. Při vojenském cvičení, jehož termín ruská média neuvádějí, má být celé město zamaskováno s pomocí stacionárních i mobilních dýmovacích zařízení. Nepřestanou pracovat, dokud celé město i přilehlá základna nezmizí. Po manévrech stačí vyvětrat a zápach rychle zmizí, citoval armádu moskevský rozhlas. Severomorsk je "zakázané" město a vstup do něj je jen na povolení.
Dýmovnice. Ilustrační snímek.
Dýmovnice. Ilustrační snímek. | Foto: Martina Machová
 

Právě se děje

Aktualizováno před 44 minutami

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýka a Modřan nevětrat. Požár zastavil auta i tramvaje

V pražské Modřanské ulici hoří hala, chemici hasičů doporučili obyvatelům Braníka, Kamýku a Modřan nevětrat. Požár zastavil automobilovou i tramvajovou dopravu. Vyplývá to z vyjádření pražských hasičů na twitteru a webu pražského dopravního podniku. Pražská zdravotnická záchranná služba uvedla, že nemá informace o zraněných.

Hoří zděný objekt, z ohně stoupá hustý černý kouř, vyplývá z fotografií a videí zveřejněných hasiči. "Plameny nemáme zatím zcela pod kontrolou," uvedli hasiči kolem 06:30. Zasahují profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. "Na místě máme i chemiky, vydali doporučení pro obyvatele Braníka, Kamýka a Modřan, aby nevětrali. Měříme koncentrace škodlivin v ovzduší," dodali.

Záchranáři k požáru preventivně vyslali také speciální vůz Atego. "Prozatím nemáme informace o zraněných a vyčkáváme," uvedla záchranná služba na twitteru.

Hasiči uvedli, že zásah blokuje dopravu a spolupracují s policií. Zhruba od 05:50 je v Modřanské ulici zastaven provoz tramvajových linek 2, 3, 17, 21, uvedl dopravní podnik na webu. Tramvaje ve směru z centra končí v zastávce Dvorce, v úseku Levského - Dvorce jezdí náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
Další zprávy