Ruské letadlo muselo nouzově přistát v Rostově na Donu. Pilot zkolaboval a zemřel

ČTK ČTK
24. 11. 2019 18:38
Letadlo ruské společnosti Aeroflot dnes muselo nouzově přistát kvůli těžké zdravotní indispozici druhého pilota. I přes rychlou lékařskou pomoc muž zemřel v sanitce, informovaly ruské agentury TASS a Interfax. Podle zatím nepotvrzených domněnek lékařů šlo buď o infarkt, nebo o utrženou krevní sraženinu.
Letadlo společnosti Aeroflot
Letadlo společnosti Aeroflot | Foto: Reuters

Letadlo směřovalo z Moskvy do Anapy na pobřeží Černého moře. Druhému pilotovi se náhle udělalo špatně, proto kapitán Airbusu 320 požádal o nouzové přistání v Rostově na Donu. Tam jeho kolegu převzali záchranáři, ale téměř padesátiletému muži už nedokázali pomoci. Pilot zemřel v sanitce.

Společnost Aeroflot k případu uvedla, že druhý pilot ještě v sobotu absolvoval povinnou lékařskou prohlídkou, při níž u něj doktoři neshledali žádné zdravotní problémy. Pravidelně se také každého půl roku podroboval požadovaným lékařským testům, informoval TASS. "Jsou-li jakékoliv pochybnosti ohledně zdravotního stavu, pilot nesmí letět," uvedla společnost Aeroflot.

Podle ruského serveru 161.ru je celá událost překvapením i pro blízké přátele pilota. "Na své zdraví si nikdy nestěžoval," uvedl jeden z nich, Nikolaj. "Je ale pravda, že nebylo v jeho povaze si někomu stěžovat a chodit k doktorům," dodal.

 

Právě se děje

Další zprávy