Rodiče zavražděných po rozsudku přemohl pláč. Věří v Kočnerovu vinu

Reuters ČTK Reuters, ČTK
3. 9. 2020 14:36
Soud na Slovensku zprostil podnikatele Mariana Kočnera obžaloby z objednání předloňské vraždy novináře Jána Kuciaka, při které byla zastřelena i reportérova přítelkyně Martina Kušnírová.
Matku zavražděné Martiny Kušnírové přemohl po vyhlášení osvobozujícího rozsudku pláč. | Video: Reuters

"Jsou vinni, o tom jsem přesvědčena. Bojujeme dále. Potřebujeme žít a dýchat, dokud nebude spravedlnosti učiněno za dost. Slíbila jsem to našim dětem u hrobu," řekla novinářům matka zavražděné Kušnírové Zlatica.

S pláčem a spolu s rodiči Kuciaka opustila soudní síň ještě před tím, než šéfka senátu přečetla zdůvodnění rozsudku, kterým soud zprostil podnikatele Mariana Kočnera obžaloby z objednání Kuciakovy vraždy a Alenu Zsuzsovou ze zprostředkování zločinu. 

Otec zavražděného reportéra Jozef Kuciak je z rozsudku znechucený. Vyjádřil naději, že nejvyšší soud rozhodne jinak. "Uvidíme, co bude dále. Neztrácíme naději," řekl novinářům.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy