Rodiče v Bavorsku přes 20 let drželi doma syna bez kontaktu s okolím. Obviněni ale zatím nebyli

ČTK ČTK
4. 10. 2016 18:46
Policie v bavorském Bayreuthu vyšetřuje pár, který 20 až 30 let držel doma v zajetí svého 43letého syna bez jakéhokoliv kontaktu s okolním světem. Vězněný muž vypadal dle policie zanedbaně, nicméně nebyl podvyživený. Po osvobození byl převezen do nemocnice. Jak dlouho byl v izolaci policie prošetřuje. Pracuje i s variantou, že sám muž byl v zajetí dobrovolně. Z toho důvodu nebyli jeho rodiče stále obviněni.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Bayreuth (Německo) - Několik desetiletí drželi v Bavorsku rodiče svého syna v domě v izolaci od okolního světa. Policie zahájila vyšetřování otce a matky 43letého muže kvůli podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti a z omezování osobní svobody, napsala dnes agentura DPA.

Muž, kterého našla policie v oblasti Bayreuthu na základě upozornění už 21. září, prý vyhlíží zanedbaně, ale není podvyživený. Z domova byl převezen do okresní nemocnice.

"Nevíme přesně, odkdy byl tento muž bez stálého kontaktu s vnějším světem a jak to konkrétně vypadalo - jestli měl například možnost opouštět usedlost," citovala agentura mluvčího policie Haralda Stadtera. Podle jeho slov však lze hovořit o izolaci.

Nicméně Stadter nechtěl mluvit o "osvobození" muže. "Možná to tak chtěl sám," podotkl. Policie odhaduje, že muž žil v izolaci u svých rodičů 20 až 30 let.

O jeho stavu nechtěl mluvčí sdělit žádné podrobnosti kvůli respektování osobních práv. "Základní školu muž navštěvoval a po určitou dobu i střední, ale pak bylo jednou na základě vyšetření rozhodnuto, že není způsobilý ke studiu," uvedl Stadter. V té době mu bylo kolem 13 let.

Proti rodičům je nyní vedeno vyšetřování. Zda budou také obviněni, ale zatím není jasné, poznamenal mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy