Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení, na ostrově Lesbos je nejméně jeden mrtvý a deset zraněných

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 6. 2017 20:32
Zemětřesení o síle větší než šest stupňů zasáhlo Řecko a východ Turecka. Uvedla to agentura Reuters. Vyžádalo si nejméně jednu lidskou oběť, deset zraněných a rozsáhlé hmotné škody. Ohnisko otřesů bylo v oblasti u východořeckých ostrovů Lesbos a Chios a západně od tureckého pobřeží. Značně postiženy jsou tři vesnice na jižním okraji Lesbu, kde se zřítilo mnoho starých domů.Podle informací českého ministerstva zahraničí nepostihlo zemětřesení nikoho z českých občanů.
Zemětřesení na ostrově Lesbos
Zemětřesení na ostrově Lesbos | Foto: ČTK

Atény - Jednu lidskou oběť, deset zraněných a rozsáhlé hmotné škody si vyžádalo zemětřesení na východořeckém ostrově Lesbos. Epicentrum otřesů, které překročily šestý stupeň intenzity, bylo zaznamenáno odpoledne na řecko-turecké námořní hranici. Podle informací českého ministerstva zahraničí nepostihlo zemětřesení nikoho z českých občanů, kteří jsou v Řecku nebo v Turecku.

Ohnisko otřesů bylo v oblasti u východořeckých ostrovů Lesbos a Chios a západně od tureckého pobřeží. V obydlených oblastech blízko epicentra vyvolaly mezi obyvateli mírnou paniku. Značně postiženy jsou tři vesnice na jižním okraji Lesbu, kde se zřítilo mnoho starých domů. Z nich jsou hlášeni všichni zranění a také jedna žena uvízlá v troskách domu, kterou se přivolaní záchranáři snaží vyprostit, uvedl web řeckého listu To Vima. Sesuvy půdy odřízly obec Plomari, od níž bylo epicentrum vzdáleno pouhých 14 kilometrů.

Podle řeckého seizmologického ústavu měly otřesy o síle 6,1 stupně epicentrum 36 kilometrů jižně od města Mytilini, metropole Lesbu, ohnisko zemětřesení bylo v hloubce deseti kilometrů pod mořským dnem. O několik minut později pak následovala další dvě slabší zemětřesení o síle 4,9 stupně.

 

Právě se děje

Další zprávy