U Filipín zaznamenáno zemětřesení, úřady varují před cunami. Ostražitá musí být také Indonésie

ČTK ČTK
28. 4. 2017 23:36
U filipínského ostrova Mindanao bylo v pátek zaznamenáno zemětřesení o síle 7,2 stupně, informovalo pacifické středisko pro varování před cunami. V důsledku otřesů je podle něj možné očekávat nebezpečné vlny v oblasti do 300 kilometrů od epicentra. Varování se týká Filipín a Indonésie. Ohnisko zemětřesení se podle střediska nacházelo deset kilometrů pod hladinou moře. Otřesy seismologové zachytili dnes ve 22:23 SELČ. Podle americké geologické služby USGS mělo zemětřesení sílu 6,8 stupně. Otřesy jsou v této oblasti, kde se střetávají podmořské tektonické desky, poměrně časté.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: REUTERS/Erik De Castro
 

Právě se děje

před 1 hodinou

"Chcete, aby tu vládl Putin?" V Minsku protestují stovky lidí proti integraci země s Ruskem

O plánech na "prohloubení integrace" země s Ruskem mají v sobotu v černomořském letovisku Soči jednat prezidenti obou zemí Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin. Agentura AP odhadla počet demonstrantů na více než 1000, nezávislý server Tut.by se dopočítal 730 účastníků.

Demonstranti se po poledni pokusili proniknout na schodiště Paláce republiky, ale policisté v uniformách i civilu jim v tom zabránili. Jinak pořádkové síly nezasáhly, přestože akce nebyla povolená.

"Chcete, aby tu vládl Putin?" ptal se do megafonu opoziční aktivista Pavel Severinec a dav odpovídal "Ne!". "Takovou integraci nemám zapotřebí," vykřikovala žena, držící plakát s přeškrtnutou ruskou vlajkou. Na výzvy policie k rozchodu odpovídali demonstranti voláním "Ať žije Bělorusko!", vylíčil server. Demonstranti mají v plánu vydržet až do soumraku a v neděli v protestu pokračovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy