Foto: Našli mi už čtyři nádory. Zápach z rafinerií v Houstonu vyhání celé rodiny

Foto: Našli mi už čtyři nádory. Zápach z rafinerií v Houstonu vyhání celé rodiny
Houstonská čtvrť Manchester leží u kanálu, který lemují ropné rafinerie a petrochemické továrny. Čekají zde tankery převážející ropu, popisuje deník Financial Times. Všudypřítomný je také kouř stoupající z továren, které surovou ropu čistí. Ten je podle místních důvodem jejich zdravotních problémů.
“Chci odtud odejít a vypravit se na venkov za čistým vzduchem,” říká šestapadesátiletý elektrikář Eugene Barragan (na snímku). Ve čtvrti žije většinu svého života. Odejít chce co nejdřív, aby měl jistotu, že uvidí svoje děti vyrůstat. Lékaři mu na plicích našli už čtyři nádory a další postupně vznikají.
"Bude to lepší pro mě i pro mé děti," pokračuje Barragan a popisuje také, jak se jeho zdravotní problémy projevují. "Když hodně pracuji, začnu kašlat a nemůžu přestat. Znám hodně lidí, co má podobné problémy," vysvětluje agentuře Reuters.
Její slova dokazují i data z posledních 23 let, se kterými přišla Texaská komise pro kvalitu životního prostředí (TCEQ) a které podle ní dokazují, že emise, které továrna vypouští, jsou zanedbatelné. Další továrny v okolí podle nich vypouštějí také nízké nebo alespoň uspokojivé množství znečištění.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
25. 1. 2020 17:30
Čtvrť Manchester na jihovýchodě texaského města Houston má spoustu výhod - domy zde pořídíte za výhodnou cenu a lidé tady také snadno najdou práci v místních továrnách nebo přístavu. Přesto tu velká část rodin bydlet nechce. Důvodem je znečištěné ovzduší a s ním spojené vážné zdravotní problémy.
 

Právě se děje

Další zprávy