V centru Londýna vznikne první ulice bez emisí. Projedou tudy jen elektromobily

Zahraničí Zahraničí
17. 12. 2019 20:42
Londýnská městská část City se chystá na dopravní experiment. Na rušnou ulici Beech Street zakáže vjezd motorovým vozidlům na benzin nebo naftu. Povolený vjezd budou mít jen cyklisté nebo elektromobily. Vznikne tak první ulice bez emisí na světě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Zákaz pro benzinová a dieselová vozidla bude platit 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Výjimku budou mít jen vozidla na svoz odpadků, zásobovací dodávky nebo případně sanitky.

Vedení Londýna spolupracuje s dopravním podnikem na plánu, podle kterého se má už na jaře snížit poškozování životního prostředí vlivem přílišné dopravy.

"Výrazné snížení znečištění ovzduší vyžaduje radikální kroky. Tyto plány nám pomohou odstranit toxický vzduch z našich ulic," vysvětlil Jeremy Simons z výboru městské správy londýnského City zodpovědného za životní prostředí.

Ulici Beech Street tvoří z větší části tunel pod jednou z nejznámějších britských brutalistických staveb Barbican Estate. Jsou tu obytné domy, zahrady, terasy a tři výškové budovy. Nachází se na severním okraji londýnské čtvrti City.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy