Rakouský pytlák zastřelil čtyři lidi a zabarikádoval se

Petr Jemelka Petr Jemelka
17. 9. 2013 21:45
O život přišli záchranář a tři policisté, čtvrtý vyvázl se zraněními.
Na místo už dorazila speciální jednotka Cobra.
Na místo už dorazila speciální jednotka Cobra. | Foto: Reuters

Vídeň - Údajný pytlák zastřelil v centrálním Rakousku čtyři lidi. Mezi oběťmi jsou tři policisté, kteří se ho pokusili zadržet u obce Annaberg bei Mariazell. Další policista vyvázl se zraněními.

Mezi mrtvými je i policista, s nímž střelec ujel v policejním vozidle na svůj statek v Grossprielu poblíž Melku, kde se zabarikádoval. Objekt obklíčily zásahové síly podpořené obrněnými vozidly. Podle večerní zprávy agentury APA nebezpečný muž zřejmě nemá žádného rukojmího a speciální jednotka Cobra v rozlehlé usedlosti provádí zásah.

Když policie dostala informaci, že se 55letý muž opět vydal pytlačit k Annabergu, postavila tam v noci na úterý silniční zátaras. Při kontrole muž spustil palbu a zasáhl člena Cobry, jenž později svým zraněním v nemocnici podlehl.

Když záchranka ošetřovala zraněného policistu, střílel pytlák znovu: smrtelně zasáhl řidiče sanitky a postřelil dalšího příslušníka týmu Cobra, informovala agentura DPA.

Jeho usedlost obklíčila zásahová jednotka, ale i na ni muž údajně opakovaně střílel. Do dramatické akce je zapojena asi stovka policistů, kteří se s ozbrojencem pokoušejí navázat kontakt. Na místo proto přivezli i jeho příbuzné.

Muž pytlačil několik let a byl dlouho v hledáčku policie. Podle rakouského ministerstva vnitra se v okolí Annabergu opakovaně odehrávaly případy brutálního pytláctví.

Neznámý pachatel měl ve zvyku z jedoucího automobilu střílet jeleny, kterým pak uřezával hlavy. Těla zvířat nechával ležet ladem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy