Rakouská policie zasahovala v bance v Tyrolsku. Lupič tam několik hodin držel rukojmího

ČTK ČTK
Aktualizováno 12. 5. 2017 17:56
Drama po přepadení banky v tyrolském městě Erpfendorf, kde lupič několik hodin držel rukojmího, skončilo bez násilí. Zloděj po vyjednávání s rakouskou policií zadržovaného muže odpoledne propustil a vzdal se, informovala agentura APA. Přepadení banky se odehrálo dopoledne, akce se však lupiči nevydařila, neboť objekt obklíčili policisté. Zločinci se ale podařilo zadržet v budově blíže neupřesněného muže. Jeho identita nebyla zveřejněna, známé je jen to, že není pracovníkem finančního ústavu, neboť zaměstnancům se podle zpráv médií podařilo včas uniknout. Policie okolí banky uzavřela a s lupičem několik hodin vyjednávala. Pachatel nakonec podle policie uznal bezvýchodnost své situace a
Přepadení banky v Tyrolsku.
Přepadení banky v Tyrolsku. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

Aktualizováno před 39 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy