Maďarská prokuratura obžalovala zločinecký gang kvůli úmrtí 71 migrantů

ČTK ČTK
4. 5. 2017 17:13
Maďarská prokuratura ve čtvrtek obžalovala 11 osob v souvislosti s předloňským případem úmrtí 71 migrantů v chladírenském voze. Čtyři členy bulharsko-afghánského gangu viní z vraždy a požaduje pro ně doživotní odnětí svobody, zbytek chce vyhostit či poslat do vězení, uvedla agentura Reuters. Obžalovaní byli členy pašerácké sítě, která na ilegálním transportu lidí vydělala miliony korun. Více než sedm desítek udušených lidí (včetně čtyř dětí) objevila předloni v srpnu rakouská policie v opuštěném vozidle nedaleko hranic s Maďarskem.
Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 36 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo auto a nákladní vůz. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si dnes ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Oznámil to místní list La Depéche du Midi a informaci o mrtvém potvrdili podle agentury AFP hasiči. Do řeky Tarn se podle médií zřítilo osobní auto a nákladní vůz. Zástupce departamentu Haute-Garonne, ve kterém se zřícený most nachází, uvedl, že neštěstí postihlo tři vozy.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, jež leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý zhruba 150 metrů a široký pět metrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy