Maďarská prokuratura obžalovala zločinecký gang kvůli úmrtí 71 migrantů

ČTK ČTK
4. 5. 2017 17:13
Maďarská prokuratura ve čtvrtek obžalovala 11 osob v souvislosti s předloňským případem úmrtí 71 migrantů v chladírenském voze. Čtyři členy bulharsko-afghánského gangu viní z vraždy a požaduje pro ně doživotní odnětí svobody, zbytek chce vyhostit či poslat do vězení, uvedla agentura Reuters. Obžalovaní byli členy pašerácké sítě, která na ilegálním transportu lidí vydělala miliony korun. Více než sedm desítek udušených lidí (včetně čtyř dětí) objevila předloni v srpnu rakouská policie v opuštěném vozidle nedaleko hranic s Maďarskem.
Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 25 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy