Putinův kritik Navalnyj nejde do vězení, rozhodl soud

Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
16. 10. 2013 11:05
Alexandr Navalnyj si měl odsedět pětiletý trest za korupci.
Alexej Navalnyj.
Alexej Navalnyj. | Foto: Reuters

Moskva - Vůdce ruské mimoparlamentní opozice a kritik prezidenta Vladimira Putina Alexej Navalnyj zatím nepůjde na pět let za mříže.

Rozhodl o tom ve středu moskevský soud, který souhlasil s jednoročním odkladem výkonu trestu. Trest se tak mění na podmínečný.

Navalnyj podle agentury Interfax označil i tento rozsudek za nezákonný a učiněný na "politickou objednávku."

Sedmatřicetiletý advokát, bloger, politik a momentálně nejznámnější kritik Putina byl odsouzen v červenci k pěti letům vězení za údajnou krádež šestnácti milionů rublů z podniku Kirovles, obchodujícího se dřevem.

V září Navalnyj kandidoval ve volbách na starostu Moskvy, skončil druhý za dosavadním starostou a členem Putinova Jednotného Ruska Sergejem Sobjaninem.

Připravujeme podrobnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

Další zprávy