Po schůzce Putin novinářům oznámil, že Rusko poskytne Bělorusku půjčku v přepočtu 1,5 miliardy dolarů (zhruba 33,7 miliardy korun). K situaci v Bělorusku Putin řekl, že tamní lidé si musejí o své budoucnosti rozhodnout sami, bez vměšování ze zahraničí. Uvedl rovněž, že obě země budou pokračovat ve vojenské spolupráci.
Putin také nazval "logickým, aktuálním a účelným" návrh Lukašenka na změnu běloruské ústavy. Lukašenko vyjádřil ochotu uspořádat nové volby hlavy státu až po schválení úprav v základním zákonu země. Opozice s potřebou ústavní reformy sice souhlasí, ale požaduje, aby jí předcházela Lukašenkova demise.
Lukašenko Putinovi poděkoval za povolební podporu. Dosavadní běloruský prezident čelí masivním protestům kvůli údajnému falšování výsledků voleb a proti brutalitě, s jakou policie rozháněla demonstrace. Dialog s opozicí však Lukašenko odmítá.
Lídryně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská před schůzkou vzkázala Putinovi, že by měl mluvit s běloruským lidem, a nikoliv s "uzurpátorem," jak nazvala Lukašenka.