Psychicky nemocný muž ubodal v Thajsku pět malých dětí, popudil ho hluk z vedlejšího domu

ČTK ČTK
28. 9. 2015 9:13
Pět malých dětí ubodal psychicky nemocný muž v severním Thajsku. Vážně zranil také těhotnou ženu, která na děti dohlížela, informovala agentura AP. Čtyřiadvacetiletého muže, který se léčil s duševní poruchou a depresemi, údajně popudil hluk vycházející z domu jeho souseda ve vesnici nedaleko města Čchíengmaj. Vydal se tam vyzbrojen dlouhým kuchyňským nožem. Policie později nalezla těla pěti ubodaných dětí ve věku do osmi let, pětiměsíční kojenec zemřel později v nemocnici. Vážná zranění v obličeji i na těle utrpěla také žena ve vysokém stupni těhotenství, která děti hlídala. Policie uvedla, že útočník se sice léčil v místní nemocnici, ale dosud s ním nebyly žádné potíže.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy