reklama
 
 

Modelka se vyfotila jako Ježíš na kříži. Vy jste zase pálili čarodějnice, reaguje na kritiku církve

Aktualizováno 17. 12. 2017 19:19
Sophia Thomallová, německá modelka a zároveň členka CDU, kritikům vzkazuje, že fotografie nebere jako útok na víru nebo zesměšňování.

Berlín - S nevolí až pobouřením se setkala nová umělecká kreace německé moderátorky, herečky, modelky, ale hlavně provokatérky Sophie Thomallové.

Osmadvacetiletou ženu zachytil fotograf na kříži jako ženského Ježíše. Fotografie vznikla na zakázku pro loterijní společnost.

Thomallová si jednu z fotografií dala na Instagram s popiskem: "Dost široký kříž pro ženu s tak útlým tělem."

Její počin vyvolal pozornost vzhledem k tomu, že se hlásí ke Křesťanskodemokratické unii (CDU) kancléřky Angely Merkelové a letos dokonce řekla, že je už pět let členkou strany.

Thomallová také v roce 2015 podpořila rozhodnutí Merkelové přijmout uprchlíky, kteří přicházeli přes Balkán do Německa. Její fotografie coby Ježíše ale logicky ke konzervativní a křesťansky orientované CDU příliš nepasují.

Představitelé katolické i luteránské církve snímky odsoudili. Prezident Ústředního výboru německých katolíků a člen CDU Thomas Sternberg volil tvrdá slova. "To není žádné umění. Jen stupidita a nechutnost," zlobil se.

Na sociálních sítích vyvolala performerka smíšené reakce. Vedle pobouřených reakcí jí někteří lidé vytýkají, že provokace je poněkud laciná.

Sama říká, že se nechtěla nikoho dotknout a nebere fotografie jako útok na víru nebo zesměšňování. "Přijde mi bizarní, že mne církve kritizují za takovou věc po všech těch popravách, pálení čarodějnic a sexuálních eskapádách," uvedla.

Thomallová se narodila měsíc před pádem Berlínské zdi ve východním Berlíně. Hrála například v detektivním seriálu televize ARD, v minulosti se také věnovala kickboxu.

Časopis Playboy ji před dvěma lety zařadil mezi 25 nejkrásnějších žen Německa.

Zálibu v kontroverzích potvrdila ve středu ve vysílání televize ARD. Tvrdě kritizovala kampaň #MeToo, která upozorňuje na sexuální násilí na ženách.

Podle Thomallové na sebe chtěly zakladatelky kampaně v USA jenom upozornit a naplnit svá bankovní konta, zatímco skutečným obětem sexuálního násilí nikdo nepomůže.

Podmínky jsou ukládány i za sexuální násilí páchané na dětech, upozorňuje právnička ProFem Veronika Ježková. | Video: Emma Smetana |  14:46

autor: Martin Novák | 17. 12. 2017 14:52

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama