Vatikán chce soudit Itala, který z protestu vylezl na chrám

ČTK ČTK
2. 1. 2015 21:06
Ital byl zatčen poté, co strávil noc na římse Svatopetrského chrámu. Protestoval tak proti úsporným opatřením italské vlády.
Vatikán možná postaví před soud Itala, který vylezl na Svatopetrský chrám, aby tak protestoval proti úsporným opatřením italské vlády, kvůli kterým údajně přišel o svou živnost.
Vatikán možná postaví před soud Itala, který vylezl na Svatopetrský chrám, aby tak protestoval proti úsporným opatřením italské vlády, kvůli kterým údajně přišel o svou živnost. | Foto: Reuters

Vatikán - Vatikán možná postaví před soud Itala, který vylezl na Svatopetrský chrám, aby tak protestoval proti úsporným opatřením italské vlády, kvůli kterým údajně přišel o svou živnost. S odvoláním na mluvčího papežského státu o tom v pátek informovala agentura Reuters.

Na případný soud čeká Marcello di Finizio v malém vatikánském vězení už téměř 14 dní. Zatčen byl poté, co strávil noc z 21. prosince na římse baziliky těsně nad centrálním balkonem, z něhož papež promlouvá k davům na Svatopetrském náměstí.

Na budovu chrámu vylezl bývalý majitel baru za poslední roky už popáté a opět měl u sebe transparenty kritizující politiky, Evropskou unii a "finanční diktaturu". Žádal papeže Františka o pomoc.

Vatikánský generální prokurátor uvedl, že příští týden požádá, aby sedmačtyřicetiletý di Finizio stanul před soudem.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy