Při výbuchu cisterny s naftou zemřelo v Jižním Súdánu nejméně 176 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 17. 9. 2015 22:09
Po nehodě cisterny s naftou v Jižním Súdánu zahynulo nejméně 176 lidí a mnoho dalších bylo zraněno. Podle prezidentova mluvčího Ateny Wek Atenyho, kterého citovala agentura Reuters, náklad vybuchl ve chvíli, kdy se lidé snažili odčerpat si z cisterny naftu. Cisternový vůz sjel ve středu ze silnice, po níž mířil do jižní části země. V této části Jižního Súdánu se podle Reuters staly podobné nehody už v minulosti. Tankery tam často překonávají velké vzdálenosti po špatně udržovaných silnicích a projíždějí chudými vesnicemi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: pigwar.com
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 51 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy