Při víkendových násilnostech v Nigérii zahynulo nejméně 86 lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 6. 2018 23:15
Nejméně 86 lidí zahynulo při víkendových nepokojích v centrální části Nigérie. Podle agentury AFP o tom dnes informovala místní policie. V oblasti vypukly rozmíšky mezi místními zemědělci a chovateli dobytka. Jedna ze skupin dnes v reakci na sobotní útok vystavěla barikády na silnici a útočila na projíždějící vozy. Místní vláda ve snaze předejít dalšímu krveprolití vyhlásila zákaz nočního vycházení platný od šesté hodiny večerní do šesté ranní. Do oblasti byly rovněž vyslány policejní posily.
Policejní hlídka v Nigérii, ilustrační foto
Policejní hlídka v Nigérii, ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 54 minutami

Bývalý šéf Interpolu dostal 13,5 roku vězení, Čína ho viní z braní úplatků

Bývalý šéf mezinárodní policejní organizace Interpol Meng Chung-wej byl v Číně odsouzen k trestu 13,5 roku vězení za úplatkářství a zneužití moci. Verdikt vynesl soud v severočínském městě Tchien-ťin, který Mengovi rovněž udělil pokutu ve výši dvou milionů jüanů (6,55 milionu korun), informovala agentura Reuters.

Podle vyjádření soudu přijal Meng na úplatcích více než 14,46 milionu jüanů (47,4 milionu korun) a zneužíval svého postavení, když mezi roky 2005 a 2017 působil jako náměstek čínského ministra pro vnitřní bezpečnost a šéf námořní policie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy