reklama
 
 

Při útoku Tálibánu na afghánskou armádní základnu zemřelo přes 120 lidí

Aktualizováno 21. 1. 2019 15:57
Bojovníci Tálibánu zaútočili na výcvikové středisko na východě Afghánistánu | Video: Reuters |  00:37
Bojovníci Tálibánu v pondělí ve výcvikovém středisku v provincii Vardak na východě Afghánistánu zabili více než 120 příslušníků bezpečnostních složek. Oznámila to agentura Reuters s odvoláním na zdroje z afghánského ministerstva obrany.

"Máme informaci, že při explozi uvnitř výcvikového střediska zahynulo 126 lidí," řekl agentuře nejmenovaný činitel ministerstva. I podle informací úředníků ze správy provincie Vardak si atentát vyžádal přes stovku mrtvých.

Na základnu podle náměstka ministra vnitra Nasrata Rahímího nejprve zaútočil sebevražedný atentátník ve vozidle, pak následovala střelba povstalců na vládní síly. Vojáci nejméně dva povstalce zabili, dodal Rahímí. K útoku se v prohlášení pro média přihlásil Tálibán.

V neděli si pumový útok na konvoj guvernéra afghánské provincie Lógar vyžádal životy nejméně osmi příslušníků bezpečnostních sil. Guvernér vyvázl bez zranění. Deset dalších osob utrpělo zranění. Útočník odpálil vozidlo s výbušninami v blízkosti konvoje na hlavní dálnici mezi Lógarem a hlavním městem Kábul. K útoku se rovněž přihlásil Tálibán.

autoři: ČTK, Zahraničí | 21. 1. 2019 15:08

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama